آراد برندینگ
خانه / رادیاتور پره ای / معایب رادیاتور پره ای نسبت به مدل پانلی

معایب رادیاتور پره ای نسبت به مدل پانلی

آیا از معایب رادیاتورهای دیواری پره ای نسبت به انواع مدل های پانلی آن اطلاع دارید؟ این دو مدل از سیستم های حرارتی تفاوتهایی زیادی با یکدیگر دارند که مختصرا به چند مورد آن می پردازیم.
یکی از تفاوتهای اساسی رادیاتور پره ای با رادیاتور پانلی در جنس آنها میباشد و همانطور که میدانید شرکتهای تولید کننده برای ساخت انواع رادیاتور پره ای از آلیاژ آلومینیوم بهره میگیرند و برای ساخت نوع پانلی از ورق های فولاد استفاده میکنند.
قیمت بالای رادیاتور پره ای را میتوان به عنوان یکی از معایب آنها نسبت به انواع پانلی نام برد که این عیب، ناشی از جنس آلومینیوم بکار رفته در آنها میباشد.
از معایب دیگر که میتوان به جنس آلومینیوم رادیاتور پره ای مربوط دانست، آزاد شدن گاز هیدروژن ناشی از واکنش بین دو فلز غیر همجنس استفاده شده در رادیاتور و پکیج میباشد که در طولانی مدت باعث ایجاد مک و حفره در سطح داخلی لوله های رفت و برگشت آب رادیاتور دیواری پره ای میشود که به موجب آن، مصرف کنندگان و ساکنین ساختمان بایستی تعداد دفعات هواگیری سیستم گرمایشی را افزایش دهند تا برای استفاده از رادیاتور دیواری در فصل سرما با مشکل مواجه نشوند.

مطلب پیشنهادی

توزیع رادیاتور پره ای

توزیع رادیاتور پره ای

چگونه می توان در رادیاتورهای پره ای به راندمان مورد نظر خود و مناسب برای …

دیدگاهتان را بنویسید